Projekt Erasmus+ - Odborná prax a jazyková zdatnosť . Projekty zahraničných praxí a výmenných pobytov našich študentov NP1 Posilnenie regionálneho riadenia v oblasti odborného vzdelávania a prípravy Projekt pre "Zlepšenie vzdelávacej a odbornej infraštruktúry v SOŠ". SOŠSaL - Moderná vzdelávacia infraštruktúra pre lesníctvo 21.storočia.

Projekty realizované našou školou.

Projekty zahraničných praxí a výmenných pobytov našich študentov

Naša škola sa v posledných rokoch zapojila do viacerých projektov:

EEA GRANTS - Nech žije les

Tento projekt je spolufinancovaný z Grantov EHP a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky prostredníctvom Štipendijného programu EHP Slovensko.

Hlavným cieľom projektu je zvýšenie obojstrannej spolupráce medzi našimi dvoma inštitúciami – strednými odbornými školami. Dôraz bude kladený na vytvorenie vyváženého partnerstva na báze reciprocity uskutočnených aktivít s prínosom pre obe zúčastnené strany. Hlavnou cieľovou skupinou sú žiaci a učitelia z obidvoch škôl popri čom svojou aktívnou účasťou v projektových činnostiach nadobudnú väčšiu sebadôveru. Vytvorenú webovú stránku z projektu si môžete pozrieť po kliknutí na nadpis.

Webová stránka                    Video z návštevy v Nórsku.                        Video z návštevy nórskych žiakov u nás.

Aktivity projektu 2 – Operačný program Vzdelávanie

Cieľom aktivity je získať a zdokonaliť profesijné kompetencie pedagogických zamestnancov školy v oblasti zvyšovania digitálnych zručností a osobnostného odborného rozvoja.

Aktivity projektu 2.1

Aktivity projektu 1 – Operačný program Vzdelávanie

Moderné vzdelávanie si vyžaduje inováciu obsahu a metód vzdelávania na škole smerom k nadobudnutiu poznatkov a rozvoju odborných kompetencií žiakov a ich overovaniu.. Účelom tejto aktivity je preto vytvorenie dostatočného množstva učebných materiálov pre vyučovací proces všeobecnovzdelávacích a odborných predmetov.

Aktivity projektu 1.1

Projekt Operačného programu Vzdelávanie - Inováciou ku kvalitnejšiemu vzdelávaniu

Projekt má dva špecifické ciele, prvým je inovácia obsahu a metód vzdelávania vytvorením  učebných textov, cvičebníc, metodických príručiek, videonahrávok  a hlavne elektronického učebného materiálu v podobe prezentácií a interaktívnych testov a cvičení.

Druhým cieľom je orientácia na ďalšie vzdelávanie a osobnostný rozvoj pedagogických zamestnancov školy prostredníctvom, ktorých získajú nové znalosti a odborné kompetencie pomocou ktorých budú  môcť premieňať tradičnú školu na školu moderného typu.

Projekt Operačného programu Vzdelávanie

Leonardo da Vinci 2013

V školskom roku 2012/2013 sme sa po prvýkrát zapojili do výzvy v rámci európskeho programu Celoživotného vzdelávania – program Leonardo da Vinci v Bratislave , opätovne naša škola splnila náročné kritériá a po úspešnom výbere sme mali možnosť absolvovať odbornú stáž. Projekt pre žiakov bol vypracovaný pod názvom ,,Odborná prax a jazyková zdatnosť II“ Projekt bol schválený Národnou agentúrou SAAIC.

Leonardo da Vinci 2013

Leonardo da Vinci 2012

V rámci európskeho programu Celoživotného vzdelávania – program Leonardo da Vinci v Bratislave, sa naša škola po prvýkrát zapojila do tejto výzvy. Naša škola splnila náročné kritériá a po úspešnom výbere sme mali možnosť absolvovať zahraničnú odbornú stáž. Projekt pre žiakov bol vypracovaný pod názvom ,,Odborná prax a jazyková zdatnosť Projekt bol schválený Národnou agentúrou SAAIC. Po ich schválení sa žiaci zúčastnili odborných stáží v nemeckom meste Lipsko a jeho časti Schkeuditz v spolupráci so spoločnosťou Vitalis GmbH a v nórskom meste Sonsterud, Gjesasen.

Leonardo da Vinci 2012