Navigácia

 • Prváčky kaderníčky na odbornom výcviku

 • Slávnostné otvorenie školského roku 2023/2024

 • Otvorenie šk. roka 2023/2024

                      Slávnostné otvorenie školského roka 2023-2024 

             bude  v pondelok 4. septembra 2023 o 8:30 hod.

                pred budovou Školského internátu - Kolpašská č.9 Banská Štiavnica.

  Tešíme sa na vás!

 • Slávnostné ukončenie školského roka

 • Zábavný deň v arboréte

 • Erasmus + 2023 Portugalsko

  Portugalsko- moreplavci, futbal, víno. Aj takto by sa dala charakterizovať táto krajina, ktorú mali možnosť navštíviť študentky prvého ročníka odboru Hostinský. Študentky pracovali v reštauračných zariadeniach v meste Montijo neďaleko hlavného mesta Lisabon. V rámci svojej praxe v jednotlivých prevádzkach mali možnosť spoznávať Portugalskú kuchyňu, spôsoby prípravy jedál a používania prísad ako aj spôsoby stolovania. Okrem práce v teplej kuchyni mali možnosť spoznať kultúru tejto krajiny a navštíviť niekoľko zaujímavých a historických miest. Počasie bolo úžasné, let bezpečný a pobyt plný zážitkov.

 • Mimoriadny úspech našej školy

  V dňoch 21. až 23. júna 2023 sa konala v priestoroch výstaviska Agrokomplex  v Nitre  výstava „Mladý tvorca“, ktorá je už 30 rokov  prehliadkou práce a aktivít stredných odborných škôl  zo  Slovenska.

  Naša škola sa zapojila do súťaže vyhlásenej Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) „Inovatívny pôdohospodár“ .

  Všetky projekty boli veľmi zaujímavé a inšpiratívne.

  Hodnotiaca komisia v zložení zástupcov relevantných sekcií MPRV SR a príslušných komôr projekty posúdila a ohodnotila  a vo veľkej konkurencii stredných škôl zo Slovenska v kategórii lesnícke školy vyhrala naša škola

                                               prvé miesto s projektom „ ART ÚĽ “

  Vyhlasovanie víťazov sa uskutočnilo dňa 23.6.2023 v priestoroch výstaviska Agrokomplex Nitra, kde cenu prevzali zástupcovia našej školy z rúk štátneho tajomníka MPRV SR Ing. Martina Kováča.

  Tešíme sa z mimoriadneho úspechu a gratulujeme za výnimočnú reprezentáciu našej školy

 • Obhajoba odbornej praxe

  aj študentky 3. ročníka odboru Obchod a podnikanie pomaly "finišujú", dnes obhajovali svoje práce

 • Slávnostné odovzdávanie výučných listov

 • Poľovníci deťom

 • Záverečné skúšky: odbor hostinský/á, kaderník/čka

 • Praktické záverečné skúšky - učebný odbor MLV

 • NÓRSKO a 14 dňová prax Erasmus +

   

  Hlavné mesto OSLO a skvelé múzeá Polárnych expedícií, tradičnej drevenej architektúry, plavba na loďke v Oslo fjorde. Vikingovia aj Trollovia, Kráľovský palác. Areál skokov na lyžiach Holmenkolen. Odborné exkurzie v Lesníckom múzeu v ELVERUM, na "Drevosklade" s hodnotením kvality, na píle, na strednej lesníckej škole SONSTERUD. Simulátory Harvestora a Vývozky. Reálne stroje v lese. Sadenie, práca s motorovou pílou, krovinorezom. Spoznávanie inej krajiny a pracovných možností do budúcna. Počasie neskutočne teplé a slnečné, stihli sme aj kúpanie. Nórsko je inšpirácia!

 • odborný výcvik - stavebná výroba

  Rekonštrukcia školy - sekanie a vŕtanie drážok na vodovodné potrubie.
 • Plavecký výcvik druhákov

 • Naši nadstavbári a ich obhajoby súvislej praxe

  Naši nadstavbári boli v priebehu mesiaca máj na odbornej praxi, ktorú vykonávali v podnikoch v Banskej Štiavnici. Počas troch týždňov si mohli overiť ako teória funguje v praxi, porovnať svoje vedomosti a zručnosti s realitou. Niektorí z nich sa už nevedeli dočkať návratu do školy, iní by si zasa vedeli predstaviť, že by toto mohlo byť ich budúce povolanie. No a dnes nám prezentovali svoje dojmy a skúsenosti na obhajobách svojich prác.

 • Dnešná príprava na svadbu - učebný odbor hostinský

 • Študijná návšteva z Královohradeckého kraja

   

  8.júna 2023 navštívila našu školu delegácia z Královohradeckého kraja odboru školstva a odboru školstva BBSK. Cieľom ich návštevy bolo oboznámiť sa a zároveň inšpirovať rozvojovými aktivitami, ktoré sa u nás už implementujú. Podelili sme sa s nimi o skúsenosti, postrehy a nápady z rôznych projektov.

  Návšteva Strednej odbornej školy služieb a lesníctva bola kľúčovou aktivitou pre našich českých kolegov

 • Majstrovstvá Európy v lesníckych zručnostiach. 

   

  Skvelá reprezentácia školy aj Slovenska! 

  V Nórsku, v meste Kongsberg sa stretli žiaci stredných lesníckych škôl z 15 krajín z celej Európy. 

  Slovensko reprezentovala práve naša škola. 

  Vďaka podpore vedenia školy, s organizačnou podporou Erasmus + , pod vedením majstrov - Jožka Moravíka a Petra Slobodu, sa žiaci Šimon Hanus, Matúš Kmeť, Filip Kováč, Patrik Giertl a Franko Švantner zúčastnili na súťaži v rýchlosti výmeny reťaze na motorovej píle, v odvetvovaní, v presnom a kombinovanom reze na podložke a v stínke. Preverili aj svoje teoretické vedomosti v poznávaní fauny a flóry. 

  Stretli sa s kolegami, vymieňali si skúsenosti. Na pódiové umiestnenia sme mali odtrénovaných málo hodín, ale ako povedal hlavný rozhodca - na prvý krát klobúk dole. 

  Zvíťazili všetci, ktorí sa zúčastnili, obetovali svoj čas a prišli zdieľať svoje zručnosti do veľkej európskej rodiny ľudí, ktorých spoločná láska je les. 

 • EXKURZIA v SVETRO

  Žiaci I. AZ a II. AZ odboru obchod a podnikanie a MRCR sa zúčastnili na exkurzií v spoločnosti Svetro s.r.o v Banskej Štiavnici. Žiaci na jednotlivých oddeleniach mohli pozorovať výrobu námorníckych a dizajnovych svetrov, ale aj kabátov zo 100% vlny. Ďakujeme veľmi pekne za exkurziu, bolo to veľmi zaujímavé.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola služieb a lesníctva
  Kolpašská 9,
 • 0911066988

Fotogaléria