Navigácia

 • Kadernícke školenie FRAMESI 

   

   

  Na Masarykovom dvore pri Pstruši sa 8.10.2019 kaderníčky druhého ročníka zúčastnili školenia - Farbenie vlasov kozmetickými prípravkami talianskej firmy Framesi. Vlasová kozmetika Framesi je distribuovaná hlavne pre profesionálov a kladie dôraz na kvalitu, účinnosť a bezpečnosť.  Nové trendy vo farbení s dôrazom na zdravie vlasov môžu žiačky aplikovať   na praktickom vyučovaní.

 • Ochutnávka zdravých jedál

  Na našej škole je už tradíciou ochutnať novinky zdravých jedál. V stredu 25. septembra 2019 sme mali možnosť ochutnať štyri zaujímavé jedlá

  - ďatlové pokušenie so slnečnicovými a sezamovými semienkami

  - sušenú zeleninu s  morskou soľou

  - celozrnné pečivo s rybacou nátierkou

  - zeleninovú prílohu z grilovanej cukety a cíceru so špaldovými tyčinkami

  Mgr. Adriana Kucajová, učiteľka odborných predmetov, nám so žiakmi I.C triedy odbor hostinský ochutila veľkú prestávku. Priestor chodby pekne prestreli, vhodne sa obliekli a všetkým ponúkali . Ku jedlám pripravili aj recepty. Nové zdravé jedlá si môžeme pripraviť aj sami doma.

  Ďakujeme pekne za skvelé chuťovky!                                                                                  Ing. Viera Hlinková

 • Európska noc výskumníkov- 13. ročník

  V priestoroch obchodného centra Europa Shopping Centre sme dňa 27.9.2019 videli vedecké stánky a prezentácie z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Technickej univerzity vo Zvolene, Žilinskej univerzity, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ale aj vedcov a výskumníkov z rôznych oblastí. V doobedňajších hodinách  v sálach Cinemaxu boli vedecko-popularizačné prednášky na atraktívne témy. Mottom tohtoročného festivalu bol „Život ako ho (ne)poznáme“Jednou z hlavných úloh výskumníkov je prinášať nové poznatky o živote okolo nás. Tisícky vedcov po celom svete zasvätili svoje vlastné životy, aby otvárali brány poznania našich životov, zlepšovali ich kvalitu a aj aby sme lepšie chápali svet, v ktorom žijeme. Fyzici prichádzajú s novými poznatkami o fungovaní nášho sveta, biológovia prispievajú k zlepšeniu nášho zdravia, historici nám pomáhajú pochopiť našu minulosť, sociológovia nám pomáhajú pochopiť spoločnosť, v ktorej žijeme, nanotechnológovia vyvíjajú nové materiály, ktoré používame každý deň a ani si to neuvedomujeme. Napriek tomu mnohým veciam v našich životoch ešte nerozumieme, mnohé oblasti ešte čakajú na svoje objavenie. Práve to je práca špičkových slovenských výskumníkov a výskumníčok, ktorých sme mohli stretnúť už na 13. ročníku Európskej noci výskumníkov. Mali sme príležitosť počúvať a rozprávať sa so špičkovými svetovými a slovenskými vedcami, ktorí nám ponúkli nové perspektívy pre život.  

  Festival vedy sa uskutočnil s finančnou podporou mesta Banská Bystrica a Banskobystrického samosprávneho kraja.

   

                                                                                                                             Ing. Zuzana Šniagerová

 • Zlaté nožnice 2019

  Na  veľtrhu kozmetiky  INTERBEAUTY 2019 v Bratislave sa konal už piaty ročník  kaderníckej súťaže Zlaté nožnice 2019, do ktorej sme sa zapojili aj naši žiaci - kaderníci v dvoch kategóriách. Pánsky moderný strih si vyskúšal  Tomáš Hoza a komerčný svadobný účes zhotovovala Timea Koreňová. Obaja sú žiaci  prvého ročníka a do súťaže sa zapojili s veľkou chuťou pričom  odviedli kus dobrej práce. V silnej konkurencii sa síce neumiestnili na prvých troch miestach, ale získali nové zručnosti a skúsenosti.

  Počas súťaže ich povzbudzovali  spolužiačky, ktoré si zároveň aj  prezreli veltrh krásy  a oboznámili sa s najnovšími trendmi skrášľovania.  Veľtrh priniesol bohatý výber produktov pre starostlivosť o pleť, telo, vlasy a nechty a okrem kozmetických noviniek predstavil novinky v líčení a v úprave vlasov na jeseň a zimu.

 • Autosalón Nitra 2019

              Dňa 3.10.2019 sme sa zúčastnili autosalónu v Nitre s triedami I.B a II.B odbor mechanik opravár a triedou I.AZ odbor operátor lesnej techniky. Na autosalóne žiaci mohli vidieť veľa svetových a slovenských premiér automobilov, historické vozidlá a špeciálne stroje armády SR, hasičov a lesnú či poľnohospodársku techniku. Informácie získali aj z nábehu výroby a používania elektrických automobilov, motocyklov a všeobecne budúcnosti mobility. Špeciálnu skupinu vystavovateľov tvorili stánky so zameraním na údržbu a diagnostiku motorových vozidiel.

  Ing. Marián Novák

 • Kadernícke školenie Subrína

  19. septembra 2019 sa uskutočnilo v priestoroch hotela LUX v Banskej Bystrici kadernícke školenie firmy SUBRÍNA, ktorého sa zúčastnili aj  naše kaderníčky - žiačky zo všetkých ročníkov. Mladí kaderníci zo Slovinska najprv v teoretickej časti  predstavili kozmetické prípravky a v druhej praktickej časti nové techniky  strihania, módne farbenie a melírovanie vlasov a konečnú úpravu účesov zaujímavými spôsobmi. Školenie ocenili najmä žiaci prvého ročníka, ktorí mali takúto možnosť po prvýkrát.

 • Predvádzanie poľnohospodárskej techniky

  Vo štvrtok 19.9.2019 sme sa so žiakmi odboru mechanik opravár lesných strojov a zariadení zúčastnili predvádzania najmodernejšej poľnohospodárskej techniky na poliach pri B.Belej. Program bol bohatý. Videli sme  predvádzanie radlicových pluhov, rotačných brán, jazdy traktora bez zásahu vodiča čiže samostatná jazda traktora po poli. Bol to pre nás nezabudbuteľný zážitok

  Ing. Marián Novák

 • Terakotová armáda na Slovensku

  Dňa 18.9.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili výstavy Terakotovej armády v Lučenci. Expozícia, za ktorou cestujú tisíce ľudí do Číny, prišla v septembri do Lučenca.Objavili sme úžasný pohľad do hrobky prvého cisára Čchin Šchuang-ti, ktorý ako prvý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi.V jeho hrobke sa viac ako 2 000 rokov ukrývalo 8 000 vojakov, ktorí teraz patria medzi ôsmy div sveta!

  V interaktívnej výstave sme sa dozvedeli  zaujímavosti o živote prvého cisára, o zjednotení Číny,  o zavedení reforiem, o Veľkom čínskom múre, o cisárovej hrobke, o výrobe terakotových vojakov a ich hodnostiach!

  Perfektný zážitok, odporúčame všetkým !                                                                                  Ing. Zuzana Šniagerová

  Do galérie Terakotová armáda na Slovensku boli pridané fotografie.

 • Deň otvorených dverí v Štátnom banskom archíve

  Do galérie Deň otvorených dverí boli pridané fotografie.

 • Športový deň zamestnancov školy

  Prvý prázdninový deň sme strávili spoločne v areáli SKI Dúbravy na Iliji. Dobre sme sa najedli, ešte lepšie sme si zašportovali a vo veselej nálade sme vykročili do dovolenkových dní.

  Prajeme všetkým žiakom aj zamestnancom školy krásne pohodové leto!

                                                                                                                                                            Vedenie školy

 • Záver šk. roka 2018/2019

  Na  slávnostnom ukončení školského roka 2018/2019 riaditeľka školy odovzdala vybraným žiakom pochvaly riaditeľkou školy za výborný prospech, vzornú dochádzku, reperezentáciu školy a tiež certifikáty za aktívnu účasť v projektoch ERASMUS +.

 • Rozlúčka s kolegyňou Mgr. Annou Mollekovou

  Milá Anka !

   

  Prajeme Ti hlavne zdravie, nech si dôchodok užiješ v pokoji, pohode, radosti z detí a vnúčatka. Prajeme Ti, aby Ti ostal Tvoj optimizmus, energia, úsmev, radosť zo života. A keby Ti náhodou bolo niekedy smutno za školou, tak jednoducho- priď nás pozrieť.

  Tvoje kolegyne a kolegovia

 • Odovzdávanie výučných listov absolventom

  Prajeme absolventom učebných odborov hostinský, murár, mechanizátor lesnej výroby úspešný štart do pracovného aj študijného života. Nech sa Vám všetkým darí !

   

  Vedenie školy

   

   

  Do galérie Odovzdávanie výučných listov absolventom boli pridané fotografie.

 • Rozlúčka s absolventmi učebných odborov

  Do galérie Rozlúčka s absolventami učebných odborov boli pridané fotografie.

 • Rozlúčka s maturantmi

  Do galérie Rozlúčka s maturantami boli pridané fotografie.

 • Návšteva z družobnej školy z Chocně v ČR

   

  Návšteva z Chocně !

  Tradične sa koniec školského roka na našej škole spája s návštevou žiakov z družobnej školy OA a SOŠ cestovního ruchu z Chocně z Českej republiky. Tento rok to bolo od 17.6. do 20.6. Pripravili sme si pre nich bohatý program, v snahe ukázať im za pár dní to najkrajšie z banskoštiavnického regiónu a Bratislavy, hlavného mesta SR .

  Žiaci 1. a 2. ročníka, odborov manažment regionálneho cestovného ruchu a obchod a podnikanie, im robili sprievodcov. Navštívili sme Nový zámok, Trojičné námestie, Banské múzeum v prírode, Kalváriu, Základnú školu s materskou školou Maximiliána Hella na Štiavnických Baniach spojenú s prehliadkou a vystúpením sokoliarov. Jeden celý deň sme strávili v našom hlavnom meste Bratislave, kde ich žiaci sprevádzali historickým centrom od Bratislavského hradu až po Hviezdoslavovo námestie.

  Dúfame, že sa im u nás páčilo, a už sa tešíme v septembri na návštevu Chocně.

                                                                                                                              Ing. Renáta Krištoffová

  Do galérie Návšteva z družobnej školy z Chocne ČR boli pridané fotografie.

 • Erasmus+ Nórsko jún 2019

  Do galérie Erasmus+ Nórsko jún 2019 boli pridané fotografie.

 • Exkurzia v Topolčiankach

  Do galérie Exkurzia v Topolčiankach boli pridané fotografie.

 • Erasmus Nemecko a Nórsko

  Do galérie Erasmus Nemecko a Nórsko boli pridané fotografie.

 • Hotel BRISTOL- odborná exkurzia

  V rámci predmetu hotelové služby sme boli sme na exkurzii v hoteli Bristol. Hotel je situovaný  v historickom centre  Banskej Štiavnice.

  Na recepcii nás privítal manažér hotela, ktorý nás previedol jednotlivými úsekmi hotela. Zoznámil nás s rezervačným programom, ktorý sme si mohli aj sami vyskúšať. V ubytovacej časti sme si poprezerali tri druhy izieb, navštívili stravovaciu časť a vínnu pivnicu. Exkurzia trvala 2 hodiny, čo sme si ani neuvedomili. Manažér hotela nám ochotne a zaujímavo rozprával o fungovaní hotela, aké sú podmienky, aby hotel mal „ tri hviezdičky „ , čo plánujú v budúcnosti, aká je prepojenosť jednotlivých úsekov hotela, ale aj rôzne zaujímavé a veselé príhody, ktoré sa v hoteli stali.

  Bolo to príjemné popoludnie, počas ktorého sme mohli porovnať teóriu s praxou  a získať nové cenné vedomosti.

  Do galérie Hotel BRISTOL- odborná exkurzia boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola služieb a lesníctva
  Kolpašská 9, 969 56 Banská Štiavnica
 • 0911066988

Fotogaléria