Navigácia

 • Deň otvorených dverí


  Stredná odborná škola služieb a lesníctva Vás všetkých


  pozýva na

  V utorok 11. decembra 2018

  od 9:00- 14:00 hod.

   

   

  Tešíme sa na Vás !

 • K A B U

  Do galérie K A B U boli pridané fotografie.

 • Olympiáda z ruského jazyka

  Do galérie Olympiáda z ruského jazyka boli pridané fotografie.

  Dňa 5. decembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v ruskom jazyku s nasledujúcimi výsledkami:

  Kategória B2

  1. miesto: Kristína Sepová, 1.N (nadstavbové štúdium)

  2. miesto: Marek Karásek, 4.AZ

  3. miesto: Martina Obertíková, 1.N (nadstavbové štúdium)

  4. miesto: Peter Karásek, 2.AZ

  Kategória B1

  1. miesto: Nina Duchová, 1.C

  2. miesto: Bianka Čiaková, 1.C

  3. miesto: Veronika Verešíková, 1.C

  Všetkým súťažiacim veľmi pekne ďakujeme za účasť a víťazom a medailistom srdečne blahoželáme. Tešíme sa na stretnutie opäť o rok. :o) Marekovi Karásekovi blahoželáme k postupu na krajské kolo olympiády v ruskom jazyku.

  Predsedkyňa odbornej poroty: Mgr. Zita Tyčiaková

  Vyučujúci Mgr. Ondrej KúkoľOlympiáda z ruského jazyka - Obrázok 7

 • Expert geniality show

  Do galérie Expert geniality show boli pridané fotografie.

 • Odborná prednáška a úveroch

  Do galérie Odborná prednáška a úveroch boli pridané fotografie.

 • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Dňa 22. novembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v troch kategóriách: 2A, 2B, a 2D. Súťaž bola rozdelená do dvoch častí- písomnej a ústnej. Písomná časť sa skladala z počúvania s porozumením, čítania s porozumením a gramatického testu. Ústnu časť tvoril opis obrázku a voľný rozhovor. Po prekonaní náročných úloh boli žiaci odmenení sladkou odmenou a diplomom. Poradie

  Kategória 2A (prvý a druhý ročník gymnázií a obchodných akadémií)

  1. Vanesa Somsiová 2.AZ

  2. Vivien Urbánová 1.AZ

  3. Tamara Marunčiaková 1.AZ

   

  Kategória 2B (tretí a štvrtý ročník gymnázií a obchodných akadémií)

  1. Lukáš Hudec 3.AZ

  2. Paula Šemodová 4.Z

  3. Miroslava Kubíková 4.Z

   

  Kategória 2D (stredné odborné školy a učebné odbory)

  1. Stanislav Neuschl 2.C

  2. Roman Lopušný 1.AZ

  3. Stanislav Vrtiel 2.AZ

   

  Víťazom gratulujeme a držíme palce v obvodnom kole a účastníkom olympiády ďakujeme za predvedené výkony.

  Vyučujúci anglického jazyka  Mgr.Sandra Kuhnová a Mgr. Ján kaufman

 • Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

  Do galérie Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku boli pridané fotografie.

 • Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

  Dňa 21. novembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku s nasledujúcimi výsledkami:

  Kategória 2A

  1. miesto: Tamara Marunčiaková, 1.AZ

  2. miesto: Vivien Urbánová, 1.AZ

  3. miesto: Natália Pulmannová, 1.AZ

  Kategória 2B

  1. miesto: Lukáš Hudec, 3.AZ

  2. miesto: Simona Zvarová, 3.AZ

  Kategória 2D

  1. miesto: Peter Škopec, 1.AZ

  2. miesto: Patrik Antalík, 2.AZ

  3. miesto: Lukáš Gregáň, 1.AZ

  Všetkým súťažiacim veľmi pekne ďakujeme za účasť a víťazom a medailistom srdečne blahoželáme a tešíme sa na stretnutie opäť o rok. Vyučujúci nemeckého jazyka Mgr. Karin Bukovenová, Mgr.Ondrej Kúkoľ PhD.

 • Kadernícke školenie - PAID pánske strihy

  V kaderníckej dielni sa 19.novembra 2018  žiačky odboru kaderník zúčastnili  školenia zameraného na v súčasnosti  moderné PAID pánske strihy. Školiteľom bol náš absolvent p. Jozef Brhlík, ktorého doménou sú práve extravagantné strihy a účesy. Každý  model, ktorý ostrihal  bol štýlový, zaujímavý a každý bol iným spôsobom upravený. V priamom prenose sme mali možnosť vidieť imidžovú premenu  modelov - spolužiakov, ktorý z kaderníctva odchádzali spokojní. Naše kaderníčky môžu  nové  poznatky zo školenia  aplikovať vo svojej praxi.

 • Slovenské parkety - exkurzia III.AZ

  Do galérie Slovenské parkety exkurzia III.AZ boli pridané fotografie.

  Dňa 15.11. 2018 sme navštívili výrobný podnik Slovenské parkety s. r. o. Videli sme celú výrobu parkiet od materiálových vstupov až po výrobné výstupy – hotové výrobky. Boli sme prevedení po celej prevádzke podniku. Ako prvé nám boli predvedené sušiarenské haly, v ktorých sa sušilo drevo pri teplote 60 stupňov Celzia a až potom bolo drevo pripravené na spracovanie. Ďalej nás sprievodca previedol výrobnými halami, v ktorých sa vyrábajú parkety z kvalitného dreva. Dozvedeli sme sa, že sa tu vyrábajú mozaikové a klasické parkety.

  Videli sme parný komín, v ktorom sa parkety zafarbujú pod tlakom a teplom. Sprievodca nám rozprával o probléme nákupu kvalitného dreva a že takmer všetko drevo zo Slovenska sa vyváža do zahraničia.

   

   

 • HUSQUARNA v škole

  Do galérie HUSQUARNA v škole boli pridané fotografie.

  Dovozca výrobkov firmy Husqvarna pre Čechy a Slovensko predviedol žiakom lesníckych odborov technické parametre motorových a akumulátorových píl, novinky ohľadne konštrukcie píl, bezpečnosť a používanie pí,l aj nové palivá pre píly. Žiaci so záujmom sledovali predvádzané výrobky a zaujímali sa o novinky vo firme.

 • Svet médií - odborná prednáška

  Do galérie Svet médií - odborná prednáška boli pridané fotografie.

                    Žiaci všetkých štyroch ročníkov študijných odborov obchod a podnikanie a manažment regionálneho cestovného ruchu absolvovali odbornú prednášku pod názvom Svet médií. Podľa hodnotenia žiakmi to bola veľmi dobre spracovaná a zaujímavá téma.

                  

  Žiaci napísali

                   Pri príležitosti Dňa filmu sme navštívili v centre mesta kultúrne stredisko, kde nám bolo prezentované video s Andrejom  Agricolom a jeho tímom. Predstavili nám kompletnú históriu kinematografie (od prvého filmu na svete až po súčasnú tvorbu); previedli nás svetom modernej reklamy. Okrem týchto základných častí predstavili ďalší rôzny mediálny obsah v podobe videoklipov, ktoré sa oplatí vidieť, filmových chýb, či klišé hollywoodskeho filmu. Nabitý program, pri ktorom zhasnú všetky mobily v sále videlo na Slovensku viac ako 20 tisíc žiakov stredných škôl. A my sme boli jednou z nich.

                                                                                                                         III.AZ

 • Nábor žiakov základných škôl

  Do galérie Nábor žiakov základných škôl boli pridané fotografie.

 • Varíme so šéfkuchárom

  Dňa 6. novembra 2018 sa konalo na odbornom výcviku  žiakov odboru hostinský varenie so šéfkuchárom Milošom Szalayom z hotela Sitno vo Vyhniach . Spolu so svojím zástupcom R. Dudom nám predstavili jedlá z ich hotelovej kuchyne,  predviedli  nové spôsoby úpravy zeleniny fermentovaním a tiež nové techniky prípravy oblohy napr. v podobe špongie. Hostinskí pod taktovkou šéfkuchára pripravili tri jedlá, ktoré môžeme predstaviť aspoň takto, kedže internet nemôže prenášať ich skvelé chute a vône:

  Bravčové karé s omáčkou demi glace, podávané s restovanou hlivou ustricovou, s fermentovanou reďkovkou, bryndzové noky poliate bryndzovým krémom

  Gnochi  na drvených paradajkách, s restovanou cuketou, rukolou, olivami a  parmezánom

  Kuracie prsia serírované na pyré z koreňovej zeleniny s zeleninovou štrúdľou, prírodná omáčka

  Všetky tieto  jedlá  chutili úžasne,  lahodili oku  a šikovné ruky kuchárov určite boli pre všetkých žiakov dobrou inšpiráciou a motiváciou do ďalšej práce. 

 • Príbeh hudby

  Do galérie Príbeh hudby boli pridané fotografie.

 • Školenie Framesi

  V peknom prostredí penziónu Masarykov dvor v Pstruši sa konalo kadernícke školenie firmy FRAMESI, ktorého sa zúčastnili žiačky - kaderníčky pod vedením MOV - Mgr. Fendekovej. Zaujímavosťou tohto školenia bolo predstavenie  novej módnej farebnej škály  vlasov, kde prevládajú skôr " teplé" - sýto žlté, medené  farby, nové prípravky z rady kozmetiky Framesi a tiež radikálna premena modeliek po ostrihaní dlhých vlasov  a úprave skúsenými kaderníkmi. Získaný pracovný materiály a katalógy žiačky určite využijú pri ďaľšej práci.

 • Svetový deň jablka na našej škole

  Do galérie vetový deň jablka na našej škole boli pridané fotografie.

  Vedeli ste, že 21. október je svetový deň jablka ? Možno ani mnohí naši žiaci to nevedeli, ale od pondelka 22. októbra 2018 to už vedia. Druháci odboru manažment regionálneho cestovného ruchu si cez veľkú prestávku pripravili prezentáciu výrobkov z jabĺk- výborné koláčiky, jablkové "chipsy", čerstvú jablkovú šťavu a aj pár informácií o jablku.

  Oochutnávka bola super! Ďakujeme pekne!

 • ALFA plus s firmou KROS z Banskej Bystrice

  Do galérie Firma KROS z Banskej Bystrice boli pridané fotografie.

  Dňa 19.10.2018 navštívili našu školu pracovníci firmy KROS z Banskej Bystrice.

  Žiaci maturitných ročníkov – IV. Z a II. N a aj III. AZ triedy si v rozsahu dvoch vyučovacích hodín spolu s vyučujúcimi Ing. Soňou Allouache a Ing. Martou Kráľovičovou precvičovali základy práce v účtovnom softvéri ALFA plus. Ukážkové hodiny boli prínosom hlavne pre študentov, ktorí sa prvýkrát oboznamovali s vedením jednoduchého účtovníctva pomocou účtovného programu na počítači.

  Firma KROS, a. s. je úspešná slovenská softvérová spoločnosť. Už 23 rokov vyvíja účtovný a mzdový softvér (ALFA plus, OLYMP, OMEGA, TAXA a iKROS), podnikový softvér (NEO, ONIX), stavebný softvér (CENKROS 4) a znalecký softvér (HYPO, MEMO). Naša škola využíva na výučbu účtovné softvéry ALFA plux pre jednoduché účtovníctvo a OMEGA pre podvojné účtovníctvo.

 • Autosalón Nitra 2018

 • Zdravá výživa

  Koordinátorka zdravej výživy Mgr. Adriana Kucajová pripravila so žiakmi 3. ročníka odboru hostinský zdravú desiatu pre učiteľov a žiakov našej školy. Mali sme možnosť ochutnať makový koláč s jablkami zo špaldovej múky, celozrnné pečivo s nátierkou z červenej šošovice a zeleninový šalát s jogurtovým dresingom s chia semiačkami. Ochutnávka to bola skvelá-  žiaci sa trošku ostýchali, ale keď videli, že chutí učiteľom odvážili sa aj oni ochutnať !

  Ďakujeme pekne za skvelé typy na malé občerstvenie!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola služieb a lesníctva
  Kolpašská 9, 969 56 Banská Štiavnica
 • 0911066988

Fotogaléria