Erasmus+ 2019 Praha ČR

V dňoch od 4.2. 2019 do 17.2.2019 sa študenti 3. a 4. ročníka, študijného odboru manažment  regionálneho cestovného ruchu  zúčastnili zahraničnej stáže Erasmus+. Pedagogický dozor vykonávali Ing. Eva Gontková a Ing. Renáta Krištoffová. Prechodným domovom sa im stala Praha, kde v rámci projektu vykonávali odbornú prax.

Praxovali  v Pražskej informačnej službe – Prague City Tourism, a to na dvoch miestach- na Můstku a na Staromestskom námestí v tzv.“I-čkach“.  Náplňou práce stážistov bolo podávanie informácií o rôznych kultúrnych, športových a historických  podujatiach. Návštevníkom informačnej  služby poskytovali informácie aj o trasách – ako sa kde majú k určitej pamiatke dostať. Komunikovať museli v slovenskom a v anglickom jazyku. Veľakrát sa zapotili a pri komunikácii si pomáhali  aj „nohami- rukami“. Denne informačnú službu navštívilo približne 1 000 ľudí, takže o prácu nemali núdzu.  Stážisti získali množstvo nových skúseností v oblasti cestovného ruchu, zdokonalili  sa v komunikácií so zákazníkom, nadobudli sebavedomie, schopnosť orientovať sa v novom prostredí. Trvalo iba pár dní sa a v Prahe sa cítili ako doma.

„Po pracovnej dobe“ spoznávali krásy Prahy, navštívili Múzeum ilúzií, Galériu Oceľových Figurín, Tancujúci dom s nádherným výhľadom na Hradčany, Morský svet, výstavu luxusných automobilov, slávne pražské letisko.  Nezabudli ani na prechádzku po slávnom Karlovom moste. Víkend strávili v Kutnej hore, kde bol silný zážitok – Kostnica – plná lebiek a kostí. S Prahou sa rozlúčili výletom na Petřín, kde sa lanovkou vyviezli a po schodoch doslova „vyšplhali „ na slávnu Petřínsku rozhľadňu.

Krásny kultúrny zážitok majú z  divadelného predstavenia „Fantóm opery“, kde hlavnú postavu spieva slovenský operný spevák Marián Vojtko, s ktorým sa po predstavení osobne stretli a vyfotili.

Dva týždne strávené v hlavnom meste našich susedov boli pre žiakov plné nových skúseností, zážitkov, na ktoré budú dlho spomínať.

Ďalšie foto z tejto stáže si môžete pozrieť v tomto albume:  Erasmus+  Praha 2019.