• Záverečné skúšky

• Záverečné skúšky sa konali od 12. do 17. júna 2024 v učebných odboroch kaderník, murár, hostinský, mechanik - opravár, mechanizátor lesnej výroby  a stavebná výroba

• Súťaž Prvej Pomoci

• Dňa 5.6.2024 sa za krásneho slnečného počasia uskutočnila súťaž v poskytovaní prvej pomoci na Atletickom štadióne v B.Štiavnici. Zúčastnila sa  aj naša škola s družstvom 6 študentov /3chlapci,3 dievčatá/. Súťažilo sa v 4 disciplínach, 3 praktické a 1 teoretická.Teoretickú časť sme zvládli na plný počet, avšak v praktickej časti sme urobili viac chýb a to nás stálo 2.miesto. Vo veľmi silnej konkurencii sme osadili konečné 3. miesto o 2 body za Katolíckou školou. Všetkým žiakom ,ktorí reprezentovali našu školu  veľmi pekne ďakujeme a samozrejme aj Slovenskému Červenému krížu v B.Štiavnici za skvelú akciu.

• Ukončený plavecký výcvik

• Dnes je posledný deň plaveckého kurzu jednej strednej školy.

Ktorýsi deň sme s pedagógmi príjemne podebatili. Okrem iného nás zaujímalo, či im na „veľkáčsky“ plavecký nebol náš bazén malý. A popravde, nečakali sme, že dostaneme odpoveď, akú sme dostali Nešlo len o plavecký kurz ako taký.

Realitou je, že nie každé dieťa, študent, či mladý dospelý, má možnosť navštíviť hotel, reštauráciu, wellness… A tak bolo zámerom pedagógov oboznámiť “decká” aj s týmto prostredím. Ukázať im, ako sa čo najlepšie zorientovať. Ako funguje wellness. Alebo ako sa správne saunovať.

A do nás to vlialo opäť trocha pokory Pokory a vďačnosti, že existujú takýto pedagógovia. Pedagógovia, ktorí sú predovšetkým ľudia s veľkým Ľ.

A účastníci kurzu? Úsmevy, hoci nesmelé, pozdravy, občas príjemné prianie, či otázka na poéziu v našej čitárni. Hotové mladé dámy a mladí muži Zahriali nás pri srdci tieto dni A sme nesmierne vďační, že môžeme aspoň malou kvapkou prispieť k správnym veciam.. Hotel Siglisberg

• Plavecký výcvik druhých ročníkov

• V pondelok sme zahájili plavecký výcvik v krásnom prostredí hotela Siglisberg na Štiavnických Baniach. Cítime sa ako na super wellnes pobyte. V stredu sme mali prednášku s praktickými ukážkami prvej pomoci pri topení s pracovníkom Červeného kríža. Ďakujeme😊

• Workshop o dobrovoľníctve

• Workshop o dobrovoľníctve

Na našom internáte sa 22.5.2024 konal Workshop o dobrovoľníctve,  ktorý je súčasťou  projektu týždeň dobrovoľníctva (https://www.tyzdendobrovolnictva.sk/) a organizujú ho stredoškolskí dobrovoľníci, ubytovaní v našom školskom internáte, v spolupráci s Úradom VÚC BB, Alianciou stredoškolákov a Národným inštitútom vzdelávania a mládeže.

Pozvaní sú hostia z miestnej skupiny dobrovoľníkov z Banskej Štiavnice a Centra dobrovoľníctva v Banskej Bystrici.

Workshop trval cca 2 vyučovacie hodiny, začínal krátkou prezentáciou a pokračoval tvorivo-praktickými aktivitami žiakov.

• Rekonštrukcia

• V dňoch od 7. mája do 17. mája 2024 sa uskutočnila rekonštrukcia povrchu spevnených plôch pred Školským internátom, ktorú financovala škola z vlastných zdrojov.

• GRUNTOVAČKA

• 24.4.2024 - prednášky plné pútavých informácii na 12. ročníku krajskej Gruntovačky v „edukačnej verzii“.

• DREVORUBAČ JUNIOR 2024

• Dňa 18.4.-19.4.2024 sme sa zúčastnili medzinárodnej súťaže Drevorubač Junior 2024 v Tvrdošíne.

Súťažilo sa v disciplínach: rozborka zborka, kombinovaný rez, presný rez na podložke, stínka rastúceho stromu, odvetvovanie.

V konkurencii 7 družstiev sme v kategórii družstiev skončili na vynikajúcom 2. mieste, v súťaži jednotlivcoch sme obsadili  -  4. miesto Matúš Kmeť, 1. miesto - Filip Kováč, ktorý získal titul: Celkový víťaz súťaže a hlavnú cenu motorovú pílu značky STIHL

Ďakujeme za pomoc pri príprave na súťaž našim majstrom odborného výcviku a škole za možnosť zúčastniť sa, preveriť si tak svoje zručnosti a obstáť v medzinárodnej konkurencii.

Filip Kováč a Matúš Kmeť

• Strelecké skúšky

• V pondelok 15.4 sme sa zúčastnili streleckej skúšky z predmetu poľovníctvo. Na začiatku sme boli poučení ako zaobchádzať bezpečne zo zbraňou aby nedošlo k úrazu . Prvá disciplína bola streľba malokalibrovou guľovnicou (malorážka) do medzinárodných terčov - líška alebo diviak. Každý žiak mal k dispozícii 7 rán a strieľalo sa na 50m. Druhou disciplínou bola streľba z brokovej kozlice na asfaltové holuby, kde mal každý 15 pokusov trafiť letiaceho holuba. Všetci zúčastnení sme skúšku úspešne zvládli. Lesu a lovu zdar!

• Seminár Erasmus+

• Koordinátori SOŠ služieb a lesníctva z Banskej Štiavnice  sa dňa 22.4 zúčastnili seminára Erasmus+ v Bratislave pre akreditované projekty , ktoré bolo zamerané na zdokonaľovanie a vylepšovanie mobility pre učiteľov a žiakov.

Cieľom seminára bolo poskytnúť účastníkom detailné informácie o procese aktualizácie Plánu pre Erasmus a tiež umožniť im prakticky si vyskúšať definovanie cieľov a meranie pokroku predtým, ako budeme vyzvaní k aktualizácii Plánu pre Erasmus. Táto iniciatíva je kľúčovou súčasťou našej misie nepretržite sa zlepšovať v poskytovaní vynikajúcich vzdelávacích a rozvojových príležitostí pre našich učiteľov a žiakov.

Počas seminára sme boli  vedení skúsenými lektormi a mali možnosť zapojiť sa do praktických cvičení, kde si každý mohol na chvíľu vyskúšať rolu hodnotiteľov programu Erasmus+. Praktické cvičenia nám otvorili oči v mnohých aspektoch a sme presvedčení, že nové poznatky nám pomôžu posunúť našu prácu s programom Erasmus+ na vyššiu úroveň.

Chceme tiež poďakovať organizácii SAAIC za skvelú organizáciu a podporu počas tohto podujatia.