• Študenti našej školy na Autosalóne 2023 v Nitre

•

28.9.2023 sa žiaci odborov mechanik opravár a operátor lesnej techniky zúčastnili exkurzie na Autosalóne v Nitre. Vystavovatelia predstavili množstvo noviniek zo sveta klasických pohonov automobilov, elektromobilov i hybridných vozidiel. Okrem fascinujúcich výstavných premiér a súťaží automobilový veľtrh priniesol i bohatý sprievodný program. Svoje miesto mali aj veteráni, hasičská technika, traktory, vojenská i ďalšia špeciálna technika. Pre mladých ľudí boli zaujímavé v oblasti motorovej zábavy aj ukážky driftovania silných vozidiel v rámci projektu FURT BOKEM. Súčasťou podujatia bola aj RC AUTO SHOW, kde bolo prezentovaných viac ako 300 RC modelov kamiónov, stavebnej a lesnej techniky.

• Zasadnutie ZRPŠ

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že ZRPŠ sa uskutoční

v piatok 6.10.2023 o 14:00 hod v galérii školy.

Na zasadnutie Vás srdečne pozývame.

• Otvorenie šk. roka 2023/2024

•                     Slávnostné otvorenie školského roka 2023-2024

bude  v pondelok 4. septembra 2023 o 8:30 hod.

pred budovou Školského internátu - Kolpašská č.9 Banská Štiavnica.

Tešíme sa na vás!

• Erasmus + 2023 Portugalsko

• Portugalsko- moreplavci, futbal, víno. Aj takto by sa dala charakterizovať táto krajina, ktorú mali možnosť navštíviť študentky prvého ročníka odboru Hostinský. Študentky pracovali v reštauračných zariadeniach v meste Montijo neďaleko hlavného mesta Lisabon. V rámci svojej praxe v jednotlivých prevádzkach mali možnosť spoznávať Portugalskú kuchyňu, spôsoby prípravy jedál a používania prísad ako aj spôsoby stolovania. Okrem práce v teplej kuchyni mali možnosť spoznať kultúru tejto krajiny a navštíviť niekoľko zaujímavých a historických miest. Počasie bolo úžasné, let bezpečný a pobyt plný zážitkov.

• Mimoriadny úspech našej školy

• V dňoch 21. až 23. júna 2023 sa konala v priestoroch výstaviska Agrokomplex  v Nitre  výstava „Mladý tvorca“, ktorá je už 30 rokov  prehliadkou práce a aktivít stredných odborných škôl  zo  Slovenska.

Naša škola sa zapojila do súťaže vyhlásenej Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (MPRV SR) „Inovatívny pôdohospodár“ .

Všetky projekty boli veľmi zaujímavé a inšpiratívne.

prvé miesto s projektom „ ART ÚĽ “

Vyhlasovanie víťazov sa uskutočnilo dňa 23.6.2023 v priestoroch výstaviska Agrokomplex Nitra, kde cenu prevzali zástupcovia našej školy z rúk štátneho tajomníka MPRV SR Ing. Martina Kováča.

Tešíme sa z mimoriadneho úspechu a gratulujeme za výnimočnú reprezentáciu našej školy

• NÓRSKO a 14 dňová prax Erasmus +

•

Hlavné mesto OSLO a skvelé múzeá Polárnych expedícií, tradičnej drevenej architektúry, plavba na loďke v Oslo fjorde. Vikingovia aj Trollovia, Kráľovský palác. Areál skokov na lyžiach Holmenkolen. Odborné exkurzie v Lesníckom múzeu v ELVERUM, na "Drevosklade" s hodnotením kvality, na píle, na strednej lesníckej škole SONSTERUD. Simulátory Harvestora a Vývozky. Reálne stroje v lese. Sadenie, práca s motorovou pílou, krovinorezom. Spoznávanie inej krajiny a pracovných možností do budúcna. Počasie neskutočne teplé a slnečné, stihli sme aj kúpanie. Nórsko je inšpirácia!

• Naši nadstavbári a ich obhajoby súvislej praxe

• Naši nadstavbári boli v priebehu mesiaca máj na odbornej praxi, ktorú vykonávali v podnikoch v Banskej Štiavnici. Počas troch týždňov si mohli overiť ako teória funguje v praxi, porovnať svoje vedomosti a zručnosti s realitou. Niektorí z nich sa už nevedeli dočkať návratu do školy, iní by si zasa vedeli predstaviť, že by toto mohlo byť ich budúce povolanie. No a dnes nám prezentovali svoje dojmy a skúsenosti na obhajobách svojich prác.