• Exkurzia v Hoteli POD KLOPAČKOU a v kaviarni ZLATÉ ČASY v Banskej Štiavnici - 27.3.2024

• Dnešný predprázdninový deň sme využili na návštevu Hotela pod Klopačkou, kde sme mali možnosť vidieť ako sa snúbi história s moderným luxusom v tejto historickej budove. Okrem tradičných hotelových priestorov ako recepcia, vstupná hala, kaviarenská a reštauračná časť nás zaujala vínna pivnica v priestoroch bývalej baníckej štôlne s prirodzene chladnou  klímou, vhodnou na uskladnenie vín. Zaujímavá pre nás bola  aj pálenkáreň, na riadené degustácie kvalitných slovenských destilátov. Komfortne zariadené interiéry  izieb a apartmánov boli s bónusom krasneho výhľadu na historickú časť mesta.  V druhej časti exkurzie sme navštívili kaviareň Zlaté časy, kde sme sa venovali sortimentu káv a ďalších podávaných nápojov, typom  kaviarní a ich zariadeniu.

• ALMA MATER 2024

• Pekný deň,

Radi by sme Vás a Vašich žiakov maturitných (a takisto pred-maturitných) ročníkov pozvali na unikátny projekt mini-veľtrhov, na ktorom sa žiakom budú predstavovať vysoké školy na Slovensku. Aj touto cestou chceme pomôcť Vašim žiakom s výberom vysokej školy, prispieť k zníženiu odlivu mozgov zo Slovenska, zvýšiť povedomie o slovenských vysokých školách a takisto predstaviť štipendijnú schému, ktorú môžu Vaši žiaci získať.

Veľtrhy sa budú konať v každom krajskom meste, aby sme vysoké školy dostali k Vám čím bližšie.

Prosíme o súčinnosť a zvýšenie návštevnosti vo Vašom meste.

Vzhľadom na čím plynulejšiu organizáciu a priebeh samotnej akcie by sme Vás chceli poprosiť o nahlásenie záujmu a približného počtu žiakov, ktorí sa za Vašu školu zúčastnia, spolu s menom zodpovedného pedagóga/pedagogičky a takisto preferovaný čas vstupu. Akcia sa bude konať v čase od 8.00 do 14.00, s tým, že presný harmonogram vstupu Vám bude poslaný po nahlásení sa. Nahlasovanie sa a takisto viac informácií získate na adrese almamater@minedu.sk.

Mestá, priestory a termíny mini-veľtrhov ALMA MATER 2024 – miesto, kde si nájdeš svoju univerzitu.

BANSKÁ BYSTRICA    Aula SZU     22.3.2024

Ďakujeme a tešíme sa na Vás.

S pozdravom,

Mgr. Veronika Škorvagová

Oddelenie komunikácie a marketingu

Stromová 1 | 813 30 Bratislava | Slovenská republika