• Majstrovstvá Európy 2024 v lesníckych zručnostiach žiakov v Rumunsku

•  Súťažilo 26 družstiev chlapcov aj dievčat z rôznych európskych krajín. Slovensko reprezentovali študenti našej školy SOŠ služieb a lesníctva, Kolpašská 9, Banská Štiavnica. Vďaka za skvelé výkony – Filip Kovač,Matúš Kmeť, Matúš Fekiač, Samuel Jakubík, Franko Švantner. Po odbornej stránke sa im venovali majstri odborného výcviku Bc.Jozef Moravík a Bc. Peter Sloboda, administratíva Erasmus+ a tlmočenie Mgr. Zuzana Hermanová. Pedagógovia sa zapojili aj ako medzinárodní rozhodcovia. Takmer 100 študentov si meralo sily v disciplínach lesníckej teórie, prvej pomoci, presného aj kombinovaného rezu, výmeny reťaze na motorovej píle, v stínke a odvetvovaní. Na pódiu sme nestáli, ale vzácna je aj samotná účasť na ME. Minulý rok v Nórsku, tento rok v Rumunsku. Tešíme sa na ďalšie súťaže a s chuťou sa púšťame do tréningu. Kto sa pridá?

• Záverečné skúšky

• Záverečné skúšky sa konali od 12. do 17. júna 2024 v učebných odboroch kaderník, murár, hostinský, mechanik - opravár, mechanizátor lesnej výroby  a stavebná výroba

• Súťaž Prvej Pomoci

• Dňa 5.6.2024 sa za krásneho slnečného počasia uskutočnila súťaž v poskytovaní prvej pomoci na Atletickom štadióne v B.Štiavnici. Zúčastnila sa  aj naša škola s družstvom 6 študentov /3chlapci,3 dievčatá/. Súťažilo sa v 4 disciplínach, 3 praktické a 1 teoretická.Teoretickú časť sme zvládli na plný počet, avšak v praktickej časti sme urobili viac chýb a to nás stálo 2.miesto. Vo veľmi silnej konkurencii sme osadili konečné 3. miesto o 2 body za Katolíckou školou. Všetkým žiakom ,ktorí reprezentovali našu školu  veľmi pekne ďakujeme a samozrejme aj Slovenskému Červenému krížu v B.Štiavnici za skvelú akciu.