• ERASMUS+ ČR arboristika

• Študenti Strednej odbornej školy služieb a lesníctva v Banskej Štiavnici úspešne absolvovali stáž v Českej republike v rámci prestížneho programu Erasmus+. Táto stáž bola určená pre študentov z odboru lesník a prax vykonávali v oblasti arboristiky. Účasť na tejto stáži im poskytla jedinečnú príležitosť rozšíriť svoje odborné znalosti a praktické zručnosti v zahraničí.

V rámci oblasti arboristiky mali študenti príležitosť pracovať s odborníkmi na starostlivosť o dreviny v mestskom prostredí. Ich prax zahŕňala orezávanie stromov, posudzovanie zdravotného stavu drevín a realizáciu opatrení na ochranu a zlepšenie ich vitality. Študenti sa zoznámili s modernými technikami lezenia a používaním špeciálneho vybavenia pre prácu vo výškach, čo im umožnilo bezpečne a efektívne vykonávať arboristické zásahy.

• ERASMUS+ Portugalsko

• Študenti Strednej odbornej školy služieb a lesníctva v Banskej Štiavnici v rámci programu ERASMUS+ sa môžu pochváliť účasťou na významnej medzinárodnej stáži v Portugalsku, ktorú absolvovali v rámci programu Erasmus+. Táto stáž sa zameriavala na študentov z odborov HOSTINSKÝ kde študenti mali možnosť pracovať v prestížnych portugalských reštauráciách, kde sa naučili pripravovať tradičné portugalské jedlá a osvojili si nové kulinárske techniky. V odbore OBCHOD A PODNIKANIE a CESTOVNÝ RUCH  kde táto prax pre študentov bola skutočnou školou praxe. Pracovali na firme a organizáciách, kde sa podieľali na reálnych obchodných operáciách, marketingových kampaniach a zákazníckom servise. Táto prax im poskytla im jedinečnú príležitosť získať praktické skúsenosti v zahraničí.

• ERASMUS+ Nemecko odbor murár

• Študenti z odboru murár v rámci programu Erasmus+ pracovali na rôznych stavebných projektoch, kde získali praktické skúsenosti s najnovšími stavebnými technikami a materiálmi. Pracovali na rekonštrukciách historických budov aj na výstavbe nových objektov, čím si rozšírili svoje odborné zručnosti a získali nové poznatky o stavebných normách a predpisoch v Nemecku.

• ERASMUS+ Nemecko lesnícke odbory

• Študenti z odboru lesníctvo mali možnosť pracovať v nemeckých lesoch, kde sa podieľali na rôznych lesníckych činnostiach, ako sú výsadba stromov, údržba lesných porastov a zber dreva. Naučili sa používať moderné lesnícke technológie a postupy trvalo udržateľného hospodárenia s lesmi, ktoré im pomohli lepšie pochopiť ekologické procesy a ochranu biodiverzity.

• ERASMUS+ NEMECKO

•  Účasť na projekte Erasmus+ priniesla našim študentom mnohé výhody. Získali praktické skúsenosti, ktoré sú neoceniteľné pre ich budúcu kariéru v oblasti gastronómie a pohostinstva. Naučili sa pracovať s modernými technológiami a surovinami, zlepšili si svoje komunikačné a jazykové schopnosti a získali sebavedomie potrebné pre úspešnú kariéru

• ERASMUS+ NEMECKO

• Študenti z odboru OaP a z odboru CR pracovali v rôznych firmách a organizáciách, kde sa podieľali na reálnych obchodných operáciách,  a zákazníckom servise. Tento medzinárodný pracovný zážitok im poskytol cenné poznatky o fungovaní podnikateľského prostredia v Nemecku a umožnil im zlepšiť svoje jazykové schopnosti a medzikultúrne kompetencie

• ERASMUS +NEMECKO

• Projekt Erasmus+ opäť potvrdil svoju dôležitosť pre rozvoj odborných zručností a osobnostný rast našich študentov. Sme hrdí na úspechy našich študentov z odboru kaderník a veríme, že získané skúsenosti im pomôžu v ich budúcej kariére. Tieto medzinárodné stáže nielenže zvýšili ich odborné schopnosti, ale tiež im poskytli širší pohľad na kadernícky priemysel v globálnom kontexte.

• ERASMUS+ NÓRSKO

• Šesť študentov z našej školy absolvovalo krátkodobú mobilitu v Nórsku Počas tejto dvojtýždňovej stáže študenti získali praktické skúsenosti v oblasti operácie a údržby lesnej techniky. Mali možnosť pracovať s modernými strojmi a technológiami používanými v nórskom lesníctve, čo im umožnilo nadobudnúť cenné zručnosti, ktoré budú môcť využiť vo svojej budúcej kariére.

Účasť na tomto projekte Erasmus+ priniesla našim študentom a učiteľovi množstvo výhod. Študenti získali praktické skúsenosti, ktoré im pomôžu pri budúcej profesionálnej činnosti, zlepšili si jazykové schopnosti a osvojili si nové technológie a postupy. Učiteľ mal možnosť vidieť najnovšie trendy a technológie v lesníctve priamo v praxi, čo im umožní obohatiť výučbu a priniesť nové inovatívne metódy do vyučovacieho procesu.

• ERASMUS+

• Jedným z najzaujímavejších aspektov stáže v rámci programu Erasmus + bola možnosť pracovať s koňmi pri ťažbe dreva. Táto tradičná metóda, ktorá sa v súčasnosti využíva predovšetkým v ekologicky citlivých oblastiach, umožnila študentom získať praktické skúsenosti s ťažbou dreva spôsobom, ktorý minimalizuje poškodenie lesného podložia a mladých porastov. Študenti sa naučili, ako efektívne viesť kone a ako správne manipulovať s drevom, čo je dôležité pre udržateľné lesnícke postupy.