•  Po externej časti a písomnej forme internej časti maturitnej skúšky, sme sa opäť pustili do športovania. Utorok 25. marca sa na škole uskutočnili hneď dva turnaje. Chlapci si zmerali sily v nohejbale a v armwrestlingu.

• Exkurzia v čokoládovni

• Čokoládovňa Hauswirth- Kittsee

Dňa 20.3.2014 sme navštívili čokoládovňu Hauswirth v Kittsee. Počas exkurzie sme sa dozvedeli informácie o výrobe čokolády v tomto rodinnom podniku. Podnik bol založený v roku 1949 ako cukráreň vo Viedni. Založil ju Franz Hauswirth. Dodnes vedú podnik potomkovia tretej generácie Peter a Roman Hauswirth. Okrem klasických čokolád vyrábajú aj čokoládové figúrky, rôzne pralinky a sušené ovocie v čokoláde. Svoje produkty ponúkajú v supermarketoch na celom svete napr. Kanada, Afrika, Austrália , Nový Zéland. Ich filozofiou je vyrábať z prvotriednych surovín a v prvotriednej kvalite, aby bol spokojný každý zákazník. Na výrobu nepoužívajú náhrady, ale kakao z Pobrežia Slonoviny,  pravé kakaové maslo z Madagaskaru, rum a vanilku. Majú dve hlavné sezóny Veľkú noc a Vianoce, kedy zamestnávajú viac ako 200 zamestnancov. Zamestnanci počas pracovnej doby môžu zjesť neobmedzené množstvo čokolády.

Po exkurzii vo výrobni sme navštívili podnikovú predajňu, kde sme mohli ochutnať výrobky a tie, ktoré nám chutili, sme si kúpili za zvýhodnené ceny. Na exkurzii sa nám veľmi páčilo a odporúčame ju aj mladším spolužiakom.

Študenti 1.N, 4.Z

• Exkurzia v penzióne Terra Banensium

• Navštívili sme jeden z najnovšie otvorených penziónov v Banskej Štiavnici - penzión Terra banensium. Žiakov druhého ročníka ( hostinskí) a prvákov (nadstavbárov zo spoločného stravovania) privítala majiteľka penziónu na recepcii, predstavila im priestory a služby v ich ubytovacom zariadení, ktoré je špecializované najmä na rodiny s malými deťmi. Mali sme možnosť prezrieť si moderne zariadené izby so sociálnymi zariadeniami, spoločenské priestory, jedáleň, bar, terasy. Všetkým sa páčil vonkajší bazén a wellnes priestory v areáli záhrady a areál s detským kútikom. Ďakujeme majiteľom penziónu za umožnenú návštevu.

• Alternative Cup 2013

• Tesne pred jesennými prázdninami sa dvaja naši žiaci _ Martin Voštiar - II.N a Dominik Mlynárik II.B  zúčastnili barmanskej súťaže Alternative Cup 2013 v priestoroch Nestville parku pri Starej Lubovni.Aj keď chlapci poctivo trénovali v širokej konkurencií  sme neobsadili popredné miesta. Odmenou im bola exkuzia v liehovare Nestvillle, kde sa vyrába kvalitná whisky.

Krátky spot z tejto súťaže si môžete pozrieť na adrese :

•

Pozývame rodičov a žiakov 8. a 9. ročníkov  ZŠ na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať na našej škole v utorok  12. novembra 2013 v čase od  8:00 - 13.00 hod.

• INTERBEAUTY 2013

•

Aj tento rok sa naše budúce kaderníčky a žiačky nadstavbového štúdia zúčastnili kozmetického a kaderníckeho veľtrhu INTERBEAUTY 2013 v Bratislave. Veľtrh im umožnil urobiť si prehľad o najhorúcejších kaderníckych novinkách a produktoch skrášľovania. Mali možnosť vidieť pri práci najlepších slovenských kaderníkov, ktorí sa predviedli v exhibičných vystúpeniach a súťažiach. Zaujala ich vlasová show Anežky Šteffekovej, ktorá čarovala účesy z dlhých vlasov.  Veľtrh naše žiačky  určite  inšpiruje pri ich tvorivej práci v kaderníckych službách.

• Návšteva z družobnej školy

• Október 2013 sa niesol na našej škole v znamení družby. V pondelok 30.9. prišlo do mesta 10 žiakov Obchodnej akademie z Chocně v sprievode vyučujúcej cestovného ruchu Ing. zdenky Schejbalovej. Žiačky mali pripravený bohatý program- navštívili historické pamiatky Banskej Štiavnice, kaštieľ vo Svätom Antone a hlavné mesto SR Bratislavu.

Prvý októbrový víkend sa vedenie našej Spojenej školy stretlo s vedením družobnej školy - Obchodní akademie a SOŠ cestovního ruchu z Chocně z Českej republiky. Návšteva bola zameraná na prehliadku nových priestorov školy a školského internátu, pamiatok Banskej Štiavnice a okolia a samozrejme aj na výmenu pracovných skúseností. Ako vidieť z obrázka, boli sme sa pozrieť na Sitne, ďalej sme boli v hoteli Topky, v kaštieli vo Svätom Antone a návštevu sme ukončili  po divadelnom predstavení Je úžasná v činohre SND v Bratislave. Prežili sme spolu príjemné chvíle, na ktoré nám zostali pekné spomienky. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie !

• Termíny ZS

• Mimoriadny termín záverečných skúšok pre žiakov, ktorí konajú záverečnú skúšku po prvý krát aj pre žiakov, ktorí sa majú zúčastniť  opravných  ZS:

- písomná časť: 23. september 2013 - v budove teoretického vyučovania -  učebňa č.101

- praktická časť: 24. - 25. september 2013 - podľa učebných odborov

- ústna časť : 26. september 2013 - v budove teoretického vyučovania - ušebňa č.101

• Stravovanie v jedálni na odbornom výcviku

•  Stravovanie v jedálni na odbornom výcviku žiakov učebného odboru hostinský začína od 11. septembra 2013. Obedy sa budú vydávať denne v čase od 12. 00 hod do 13.30 hod, okrem dní, počas ktorých sa budú realizovať spoločenské akcie.

• Nový školský rok 2013-2014

• Školský rok 2013-2014 sa slávnostne otvára v pondelok 2. septembra 2013 o 7.45 hod. pred budovou školského internátu na Kolpašskej ulici v Banskej Štiavnici (pod Drieňovou). Slávnostného otvorenia sa zúčastnia hostia z BBSK -  Ing. Vladimír Maňka predseda BBSK,  Ing. Miroslav Martiš vedúci odboru vzdelávania a kultúry BBSK, Ing. Marián Zimmermmann poslanec BBSK za banskoštiavnický volebný obvod, pani primátorka mesta Mgr. Nadežda Babiaková a iní pozvaní hostia.

Nástup žiakov je od 7.45 do 8.00 hod. pred hlavným vchodom do internátu. Upozorňujeme žiakov školy, že nástup je na Kolpašskej ulici....nechoďte na Povrazník !!!