• Lyžiarsky výcvik prvákov na SOŠ služieb a lesníctva BŠ

Budúci týždeň sú jarné prázdniny. Veríme, že naši žiaci využijú čas voľna aj na zdravý pobyt v prírode, na šport a aj na lyžovanie. Všetci naši žiaci ovládajú Biely kódex – pravidlá bezpečného správania sa na svahu a samozrejme aj svoje lyže. Vieme to, lebo minulý týždeň sme strávili príjemný spoločný čas a naši prváci absolvovali školský Lyžiarsky výcvik. Všetko plne hradené. Ak niekto nemal vlastnú výstroj, zapožičali sme lyžiarky, lyže, lyžiarskú prilbu. Každý deň nás vozil prenajatý autobus na najbližší svah - Salamandra Ski Resort. Ocenili sme aj dobré obedy a priestor na upevňovanie kamarátskych vzťahov.

Rozdelili sme sa do skupín podľa schopností a výkonnosti, nezabudli sme na rozcvičku. Od horských záchranárov aj učiteľov – inštruktorov sa žiaci dozvedeli základy prvej pomoci a správania sa na svahu pri úraze. Skupina začiatočníkov sa zdokonaľovala na dolnej „pome“, pokročilí sa vyviezli sedačkou. Po pár dňoch už veľký kopec zvládli aj začiatočníci.

Na záver tradične preteky, ceny získali: Alexandra Beraczová, Marek Chovan, Veronika Kudláková, Liliana Síkorová, Veronika Sopková, Šimon Bystriansky, Adam Henžel, Leonardo Stískal a Matúš Fekiač.

Víťazi ale boli všetci, čo sa niečo naučil a užili si týždeň na lyžiach.

Ďakujeme a želáme pekné jarné prázdniny. Užite si to a hlavne bezpečne!

• MS o pohár predsedu OZ PŠaV

• Naši učitelia úspešne cez víkend reprezentovali školu na majstrovstvách Slovenska v obrovskom slalome o pohár predsedu OZ PŠaVV. V kategórii muži obsadil 1. miesto Ing. Marián Novák. Reprezentovali nás Mgr. Zuzana Hermanová, Ing. Marián Novák a Mgr. Andrej Palášthy. V silnej konkurencii 157 štartujúcich boli všetci úspešní.