• Nový vzhľad webových stránok školy

• 11.08.2024 14:49
      •        Stránka našej školy je konečne v novom responzívnom háve. A prečo došlo k zmene vzhľadu webových stránok školy? Pre vysvetlenie klikni na Viac.

•       Nový responzívny dizajn stránok vznikol ako dôsledok čoraz častejšieho zobrazovania stránok na mobilných zariadeniach akými sú napríklad mobilné telefóny, alebo tablety.
             Šírka obrazovky hrá v tomto prípade hlavnú úlohu najmä preto, že z pohľadu používateľa nie je pohodlné na týchto zariadeniach skrolovať obrazovku v horizontálnom smere (do boku). Responzívny dizajn stránky sa preto prispôsobuje aktuálnej šírke obrazovky, teda webová stránka vyzerá dobre na všetkých používaných zariadeniach:
        - monitore počítača,
        - tablete,
        - smartfóne
               Vďaka responzívnemu dizajnu sa prvky obrazovky, ktoré sa pri plnej šírke zobrazujú vedľa seba, pri menšej obrazovke ukladajú jeden pod druhý, prípadne sa premiestňujú na úplne iné miesto alebo schovávajú.
              Jednou z hlavných výhod tohto riešenia je to, že odpadá potreba riešiť zvlášť mobilnú verziu stránok a môžeme zvýrazňovať prvky, ktoré sú pre užívateľov na konkrétnom zariadení dôležité alebo vypustiť tie, ktoré dôležité nie sú. Preto doporučujeme všetkým používateľom edupage stránok či už sú to žiaci, rodičia, učitelia, vychovávatelia, alebo iný zamestnanci školy, aby si nainštalovali aplikáciu EduPage v mobile a mali o všetkom prehľad vždy a všade.
        Mobilnú apikáciu si môžete stiahnuť z GooglePlay, alebo AppStore.