Erasmus+ 2019 Poľsko

PROJEKT ZDRAVÝ ŽIVOT – THE HEALTHY LIVE PROJECT

Projekt Zdravý život (The healthy live project), ktorého sa zúčastnilo 11 študentov SOŠ služieb a lesníctva 1. a 2. ročníkov odborov manažment regionálneho cestovného ruchu, obchod a podnikanie a operátor lesnej techniky je zameraný na medzinárodnú výmenu mladých ľudí. Na projekte sa podieľali žiaci zo štyroch krajín (Slovenská republika, Poľsko, Maďarsko a Litva) vo veku 16 až 18 rokov. Pedagogický dozor zabezpečoval Mgr. Ondrej Kúkoľ PhD.

Projekt sa konal od 17. do 24. marca 2019 v malebnej poľskej obci Murzasichle v južnom Poľsku, nachádzajúcej sa asi 7 km od Zakopaného a 84 km od Krakova. Účastníci bývali a stravovali sa v chate U Tośki 2, ktorá poskytuje o. i. aj možnosť zahrať si biliard, stolný tenis a stolný futbal, nachádza sa tu aj sauna a vírivka.

Nosnou témou projektu bola podpora zdravého spôsobu života. Počas projektu bola táto téma žiakom sprostredkovaná neformálnymi vzdelávacími metódami ako napr. skupinová práca, prezentácia, tvorba videonahrávok, diskusie, stretnutia s miestnou mládežou, tvorivé dielne a mnohé iné, ktoré prebiehali v národnostne zmiešaných skupinách v anglickom jazyku.

Cieľom projektu bolo zvýšenie telesnej aktivity (prechádzky do okolitej prírody, výlet k Morskému oku, najväčšiemu plesu Tatier, športovanie v telocvični miestnej základnej školy), podpora zdravých stravovacích návykov (príprava zdravých jedál a nápojov), zvýšenie záujmu o stav životného prostredia (sadenie stromčekov), výmena skúseností s ľuďmi z rôznych krajín (národné večery), návšteva Múzea Tatranského národného parku v Zakopanom, návšteva mesta Zakopané.

Ďalšie fotografie si z tohoto stretnutia môžete pozrieť tu :  Erasmus+ 2019 Poľsko