• Modernizácia výučby na škole.

• GRUNTOVAČKA 2024

• Exkurzia ITF Slovakiatour, Danubia Gastro 11.4.2024

• Práca na nových strojoch

• Veľtrh cvičných firiem

Naši študenti 4. ročníka odboru obchod a podnikanie a manažment regionálneho CR sa zúčastnili 27.marca 2024  Veľtrhu cvičných firiem v Žiari nad Hronom v priestoroch Súkromnej obchodnej akadémie.

Ďakujeme za prezentáciu našej školy

• Deň knihy

V kalendári existuje obdobie, ktoré je špeciálne určené pre knihu. Literárne diela otvárajú dvere do rozmanitých sfér vedomostí a často ich nájdeme nielen v našich knižniciach, ale tiež hlboko v našich srdciach. Všeobecne je známe, že mesiac marec sa spája s oslavou literatúry, ale zároveň 23.apríl je svetový deň knihy a autorských práv .

Preto sme dnes 4.apríla na našej škole venovali niekoľko hodín čítaniu a knihám. Študenti mali možnosť navštíviť viaceré stanovištia, kde sa zúčastnili  prezentácií a prednesov na rôzne témy. Bolo potrebné, aby boli počas celej udalosti pozorní, čo im umožnilo zodpovedať  otázky pri každom stanovišti, zhromaždiť pečiatky a nakoniec dešifrovať skrytú správu v tajničke. Tí, ktorí sa ukázali byť úspešní v riešení, boli následne zapojení do zlosovania a mali šancu získať odmenu.

Dúfam, že táto akcia bola príjemná nielen pre študentov, ale aj pre pedagógov a s nádejou očakávame, že budúci rok tento deň oslávime opäť.🌈📖📚

• Aj vďaka takýmto správam sa oplatí byť učiteľom

• Plán práce apríl 2024

• Exkurzia v Hoteli POD KLOPAČKOU a v kaviarni ZLATÉ ČASY v Banskej Štiavnici - 27.3.2024

Dnešný predprázdninový deň sme využili na návštevu Hotela pod Klopačkou, kde sme mali možnosť vidieť ako sa snúbi história s moderným luxusom v tejto historickej budove. Okrem tradičných hotelových priestorov ako recepcia, vstupná hala, kaviarenská a reštauračná časť nás zaujala vínna pivnica v priestoroch bývalej baníckej štôlne s prirodzene chladnou  klímou, vhodnou na uskladnenie vín. Zaujímavá pre nás bola  aj pálenkáreň, na riadené degustácie kvalitných slovenských destilátov. Komfortne zariadené interiéry  izieb a apartmánov boli s bónusom krasneho výhľadu na historickú časť mesta.  V druhej časti exkurzie sme navštívili kaviareň Zlaté časy, kde sme sa venovali sortimentu káv a ďalších podávaných nápojov, typom  kaviarní a ich zariadeniu.

• Svetový deň vody v kúpeľoch Sklené Teplice

- aj naše študentky 3. ročníka odboru manažment regionálneho cestovného ruchu sa ho zúčastnili v rámci svojej odbornej praxe

• CONECO - stavebný veľtrh v Bratislave - 20.3.2024

• ALMA MATER 2024

Pekný deň,

Radi by sme Vás a Vašich žiakov maturitných (a takisto pred-maturitných) ročníkov pozvali na unikátny projekt mini-veľtrhov, na ktorom sa žiakom budú predstavovať vysoké školy na Slovensku. Aj touto cestou chceme pomôcť Vašim žiakom s výberom vysokej školy, prispieť k zníženiu odlivu mozgov zo Slovenska, zvýšiť povedomie o slovenských vysokých školách a takisto predstaviť štipendijnú schému, ktorú môžu Vaši žiaci získať.

Veľtrhy sa budú konať v každom krajskom meste, aby sme vysoké školy dostali k Vám čím bližšie.

Prosíme o súčinnosť a zvýšenie návštevnosti vo Vašom meste.

Vzhľadom na čím plynulejšiu organizáciu a priebeh samotnej akcie by sme Vás chceli poprosiť o nahlásenie záujmu a približného počtu žiakov, ktorí sa za Vašu školu zúčastnia, spolu s menom zodpovedného pedagóga/pedagogičky a takisto preferovaný čas vstupu. Akcia sa bude konať v čase od 8.00 do 14.00, s tým, že presný harmonogram vstupu Vám bude poslaný po nahlásení sa. Nahlasovanie sa a takisto viac informácií získate na adrese almamater@minedu.sk.

Mestá, priestory a termíny mini-veľtrhov ALMA MATER 2024 – miesto, kde si nájdeš svoju univerzitu.

BANSKÁ BYSTRICA    Aula SZU     22.3.2024

Ďakujeme a tešíme sa na Vás.

S pozdravom,

Mgr. Veronika Škorvagová

Oddelenie komunikácie a marketingu

Stromová 1 | 813 30 Bratislava | Slovenská republika

tel.: +421 948 308 352 |

veronika.skorvagova@minedu.sk |  www.minedu.sk

• Telesná výchova na čerstvom vzduchu

• Memoriál Višňovca

Výsledky Memoriálu D.Višňovca:

Dorastenky: 1.Júlia Jarotová 2.Veronika Kudlákova 3.Janka Učníková

Dorastenci: 1.Šimon Bystriansky 2.Radko Repiský a David Barbora 3.Oliver Hrubčo

• Memoriál Višňovca v bežeckom lyžovaní

• Chovateľská prehliadka poľovníckych trofejí

• DOD ekonomika a manažment TUZVO

• Plán práce na marec 2024

• Lyžiarsky výcvik prvákov v SALAMANDRA rezort

• Voda za krv - KRV za vodu

Krv a voda sú dve najdôležitejšie tekutiny. Nie všetci môžu byť darcami krvi.Ponúkame vám možnosť zapojiť sa do darcovstva krvi darovaním vody. Vaša voda bude odovzdaná darcovi krvi.

Darcovia darujú cca 0,5 l krvi, vy môžete darovať 0,5l vody.Zapojte sa do bezpríspevkového darcovstva krvi, darovaním vody.

Vaše dary v podobe 0,5 l fliaš vody nám môžete odovzdať v budove SČK na Bratskej 9 v období od 1.3. do 8.3.2024 v čase 12-16 hod.Ďakujeme Vám kolektív SČK

strana: